Przecinarka do rolek Ribamatic ARTIK PRO

PRZECINARKA & PRZEWIJARKA ARTIK PRO

ARTIK to najlepsza konstrukcja do przetwarzania m.in. rolek folii winylowych i okiennych, redukuje zapasy magazynowe tnąc i nawijając na bieżąco, umożliwia szybkie dostawy w krótkim czasie.

Urządzenie do cięcia i przewijania rolek dla przetwórców folii i dostawców reklam.

GŁÓWNE CECHY URZĄDZENIA

  • Maszyna do rozwijania i przewijania, prędkość do 1 m/s .
  • Przewijanie i cięcie rolek o szerokości do 1,65 m
  • Obsługa poprzez ekran dotykowy HMI – programowanie długości z automatycznym zatrzymaniem.
  • Łączność z MIS/ERP w celu wysyłania zleceń cięcia do maszyny.
  • Lista materiałów dla trybu łatwej pracy (easy-to –work mode).
  • Opcja przecinarki do cięcia rolek na paski.
  • Automatyczny system „mokrego ostrza” do materiałów z klejem.
  • Jednostronny wałek ułatwiający obsługę.
  • Cyfrowy licznik szerokości cięcia.
  • Przecinarka poprzeczna do odcinania przetwarzanej rolki.

PRZECINARKA & PRZEWIJARKA ARTIK PRO

Ribamatic stawia na jakość i stale ulepsza swoją ofertę dla przetwórców folii i dostawców samoprzylepnego winylu. Nasz wysoce wydajny system przewijania wszelkiego rodzaju materiałów w rolkach daje nam możliwość sprzedaży tego sprzętu na każdym rynku na całym świecie.

Niezwykle precyzyjna i szybka przewijarka ARTIK PRO zapewnia elastyczność i wydajność w zakresie magazynowania materiałów, redukując odpady w dostawach z rolek i oferując wysoką wydajność i szybki zwrot inwestycji.

Głowica tnąca jest blokowana przez przycisk, który blokuje lub odblokowuje urządzenie. Gdy chcemy przejść do kolejnej szerokości ciecia, naciskamy przycisk i przechodzimy do żądanego rozmiaru. Duży cyfrowy wyświetlacz pozwala zobaczyć rzeczywisty rozmiar i ustawić punkt 0.

Przewijarka do winylu ARTIC wyposażona jest w dotykowy ekran HMI , który umożliwia wybór trybu cięcia lub nawijania. Tryb cięcia wzdłużnego umożliwia ustawienie listy parametrów rolki oraz wybór prędkości rolki.

Automatyczny system smarowania nawilża ostrze podczas cięcia, co zapobiega przyleganiu kleju do powierzchni ostrza. System smarowania jest w pełni zautomatyzowany, ponieważ nie lubimy ręcznych systemów natryskowych, które są niebezpieczne dla operatora.

Wał główny składa się z pierścieni o średnicy 75 mm lub 50 mm, w zależności od wielkości rdzenia (gilzy).

Przewijanie z ARTIKPRO jest najprostszą rzeczą! Rolka musi być tylko obsługiwana wewnątrz systemu bezwałowego pod maszyną. Następnie pracownik programuje wymaganą długość lub jest ona ustawiona jako automatyczna przez ERP od klienta. Po przewinięciu materiału, maszyna wysyła przetworzoną długość wraz przesłanymi wcześniej wartościami referencyjnymi.

Przewijarka zatrzymuje się automatycznie po osiągnięciu zaprogramowanej długości i odcina arkusz, aby umożliwić powtórzenie operacji. Zintegrowany system cięcia staje się aktywny po zakończeniu procesu przewijania. Podczas przewijania mamy możliwość regulacji naprężenia, dzięki czemu możemy nadać większe lub mniejsze napięcie rolce końcowej. W trakcie procesu możemy regulować również prędkość przewijania.

DANE TECHNICZNE:

Waga:do 25kg
Głowica: 1 głowica
Moc:240V - 120V
Długość rolki: do 1,65m
Max średnica rolki:do 21cm
Stopień automatyzacji: Automatyczna i programowalna

ZASTOSOWANIE

SEKTOR PRZEMYSŁU:

Producenci taśm klejących i samoprzylepnych, Reklama, Branża oklejania samochodów, Druk cyfrowy, Przetwórcy i producenci folii, Sprzedawcy folii okiennych PPO, Producenci namiotów PVC

MATERIAŁ:

Folie BOPP, Folie Lexan, Papier magnetyczny, Taśmy maskujące, Papier fotograficzny, Winyl, Tapety, Folie okienne PET Folie PPF