Przecinarka do rolek Ribamatic ICON

PRZECINARKA ROLKOWA ICON

ICON jest automatyczną przecinarką odpowiednią do cięcia rolek papieru i winylu PCV
o dużych średnicach. Jej system obsługi pozwala na sprawność, bezpieczeństwo i szybki proces cięcia.

Ta programowalna i w pełni automatyczna bobiniarka jest bardzo wydajna. Oszczędza czas i wymaga tylko minimalnej obsługi ze strony personelu.

GŁÓWNE CECHY URZĄDZENIA

 • Bezwałkowa maszyna do cięcia rolkowego.
 • Łatwe i bezpieczne ładowanie rolki.
 • Automatyczna maszyna obsługiwana przez ekran dotykowy HMI – Lista materiałów.
 • Nie ma potrzeby umieszczania rolki w określonym miejscu na rolkach, wystarczy upuścić ją w dowolnym miejscu.
 • System laserowy do automatycznego znalezienia krawędzi rolki.
 • Automatyczne samoostrzenie, nie trzeba zmieniać ostrza.
 • Głowica tnąca blokuje się i odblokowuje automatycznie przed cięciem, unikamy przykręcania śrub blokujących za każdym razem.
 • Wysoka precyzja pomiarów – 0,01 mm.
 • Możliwość cięcia każdego rozmiaru gilzy, nie ma potrzeby przewijania rolki przed użyciem urządzenia.
 • Automatyczny system chłodzenia – pistolet powietrzny 0º.
 • Możliwość podłączenia do MIS/ERP w celu wysyłania zleceń cięcia do maszyny.
 • Zdalne połączenie online przez sieć Wi-Fi.

PRZECINARKA ROLKOWA ICON

Przecinarka rolkowa ICON została początkowo zaprojektowana do cięcia rolek papieru w zakładach papierniczych w Niemczech. Jest ona również dostępna w wersji z okrągłym ostrzem do cięcia tkanin i włókniny.

Konstrukcja maszyny pozwala na optymalny przepływ materiału i zautomatyzowaną obsługę, co sprawia, że jest ona dobrze przystosowana do integracji z indywidualną linią produkcyjną. Popychacz ramienia jest opatentowanym systemem, w którym wyciąganie rolek jest w pełni automatyczne.

Konstrukcja maszyny umożliwia optymalny przepływ materiału i zautomatyzowaną obsługę, co sprawia, że maszyna ta szczególnie dobrze nadaje się do integracji z indywidualną linią produkcyjną. Popychacz ramienia to opatentowany system, w którym wyciąganie rolek jest w pełni automatyczne.

Cała rama maszyny wykonana jest z aluminiowego profilu, a ostrze i system próżniowy są w pełni zabezpieczone wewnątrz obudowy ochronnej, która chroni przed kurzem i hałasem oraz zapewnia operatorowi 100%-we bezpieczeństwo.

Przecinarka do papieru ICON jest szeroko stosowana w papierniach do cięcia rolek papieru opakowaniowego, które są nasączane, cięte w zwoje, większe lub mają specjalne niestandardowe wymagania, np.papier kraft, tektura falista, biała tektura itp.

ICON świetnie sprawdza się również jako przecinarka do rolek PCV lub tkanin powlekanych i dedykowana jest dla producentów tkanin markizowych, tkanin ekranowych, tkanin podłogowych, tkanin tapicerskich i morskich.

DANE TECHNICZNE:

Waga:do 1000kg
Głowica: 1 głowica (Piła lub ostrze skośne )
Moc:400V - 480V - 240V - 120V
Długość rolki: do 5m
Max średnica rolki:do 100cm
Stopień automatyzacji: Automatyczna i Programowalna

ZASTOSOWANIE

SEKTOR PRZEMYSŁU:
Producenci tkanin powlekanych, Papiernie, Magazyny papiernicze, Ochrona przeciwsłoneczna, Tekstylia techniczne, Producenci wykładzin z PVC i tkanych

MATERIAŁ:

Backlit, Blackout, Tkaniny powlekane, Tektura falista, Tkaniny typu Evergreen, Frontlit, Kraft paper, Siatka Mesh, Papier pakowy, Papier sublimacyjny, Plandeki samochodowe, Biały papier