PRZECINARKA DO ROLEK RIBAMATIC TOP 60

PRZECINARKA ROLKOWA TOP 60

Ogromna przecinarka do rolek o dużej średnicy.
Zespół inżynierów Ribamatic opracował największą bobiniarkę na rynku, do cięcia rolek o średnicy max. 65 cm oraz długości do 5 metrów.

GŁÓWNE CECHY URZĄDZENIA

 • Bezwałkowa maszyna do cięcia rolkowego.
 • Łatwe i bezpieczne ładowanie rolki.
 • Można pociąć każdy rodzaj materiału w formie rolki.
 • Ekran dotykowy HMI – Lista materiałów.
 • Mniej wałków, łatwe przenoszenie rolek na rolki.
 • Nie ma potrzeby umieszczania rolki w określonym miejscu na rolkach, wystarczy upuścić ją w dowolnym miejscu.
 • Głowica tnąca blokuje się i odblokowuje automatycznie przed cięciem, unikamy przykręcania śrub blokujących za każdym razem.
 • Automatyczne samoostrzenie, nie trzeba zmieniać ostrza.
 • Idealne, czyste cięcie, brak jakichkolwiek strzępień po cięciu, brak nadtopionych krawędzi.
 • Wysoka precyzja pomiarów – 0,01 mm.
 • Możliwość cięcia każdego rozmiaru gilzy, nie ma potrzeby przewijania rolki przed użyciem urządzenia.
 • Automatyczny system chłodzenia – pistolet powietrzny 0º.
 • Zdalne połączenie poprzez urządzenie wifi.

PRZECINARKA ROLKOWA TOP 60

Obecnie rynek zmierza w kierunku używania rolek o dużej średnicy, więc zamiast przewijania – cięcia oferujemy rozwiązanie do cięcia bezpośrednio z dużych rolek jumbo, które spełnia nawet najbardziej wyrafinowane wymagania dotyczące precyzji i wydajności. Jest to więc zdecydowanie najlepsze, stworzone przez RIBAMATIC rozwiązanie do cięcia rolek takich jak włókniny, medyczne włókniny filtracyjne typu meltblown , włókniny PP typu spunbond, włókna szklane, maty z włókna ciętego , welony z włókna szklanego itp.

Zalecamy również ta przecinarkę do tkanin filcowych, które są gęstymi włókninami, bez osnowy i wątku. W filtrach filcowych filc jest wykorzystywany jako podstawowy materiał do działania filtracyjnego.

Geotekstylia, tekstylia techniczne i ich produkty pokrewne mają obecnie wiele zastosowań , szczególnie w inżynierii lądowej. W obu przypadkach istnieje potrzeba przycinania szerokiej gamy dużych rolek jumbo, a nasza przecinarka do rolek TOP60 spełnia wymagania dotyczące wydajności i wysokiej jakości, które są wymagane w tych sektorach przemysłu.

Ribamatic montuje najnowszą technologię w ekranach dotykowych HMI. System ten pozwala operatorowi na wybór materiału z ekranu ze wszystkimi parametrami zapisanymi dla tego materiału. Nie ma potrzeby dostosowywania ustawień za każdym razem. Maszyna przyjeżdża do zakładu klienta z zapisanymi ustawieniami rolek dla każdego materiału, więc ustawienie jej jest niezwykle proste!

DANE TECHNICZNE:

Waga:do 700kg
Głowica: 1 do 2 głowic
Moc:480V - 400V - 240V - 120V
Długość rolki: do 5m
Max średnica rolki:do 65cm
Stopień automatyzacji: Półautomatyczna / Automatyczna

ZASTOSOWANIE

SEKTOR PRZEMYSŁU:
Aeronautyka, Motoryzacja, Rury z włókna szklanego, Filtry, Geotekstylia, Przemysł zdrowotny, Tekstylia domowe, Produkcja materacy , Przemysł wojskowy , Linie do pultruzji , Producenci turbin wiatrowych, Przemysł jachtowy

MATERIAŁ:

Maty biaxialne i triaxialne ( dwuosiowe i trójosiowe), Włókna węglowe, Dywany, Maty z włókna ciętego, Tkaniny, Tkaniny filcowe, Włókno szklane, Włókniny, Tkaniny polietylenowe , Tkaniny multiaxialne ( wieloosiowe), Prepregi (tkaniny impregnowane żywicą), Welony z włókna szklanego