Przecinarki do rolek Flexa
PRZECINARKI DO ROLEK FLEXA

Oferujemy przecinarki tzw. Roll slitters rozcinające nawinięte, szerokie rolki materiału na mniejsze o szerokości wymaganej przez klienta. Przecinarki w zależności od modelu mogą pociąć rolki o szerokości do 2100 (TGE), a nawet 5100mm (TESIS).

Podczas produkcji, różne materiały często nawijane są na szerokie rolki. Mowa tu np. o foliach winylowych czy taśmach samoprzylepnych. Jednak aby poddać je dalszej dystrybucji nie raz wymagane jest pocięcie ich na kawałki o mniejszej szerokości.

W ofercie SoftPlast znajdziesz trzy różne przecinarki do rolek (tzw. roll slitters) rozcinające nawinięte, szerokie rolki materiału na mniejsze o szerokości wymaganej przez klienta. Każda przecinarka różni się parametrami, możliwościami i obsługą.

Przecinarki do rolek – TGE

Najbardziej podstawowa ze wszystkich. Przecinarka jest łatwa i bezpieczna w obsłudze, dzięki specjalnym zabezpieczeniom. Występuje w dwóch wersjach: TGE 1600 oraz TGE 2100, różnią się one szerokością roboczą. Przecinarki do rolek TGE nadają się do cięcia m.in.:

  • folii winylowych oraz barwionych;
  • materiałów odblaskowych;
  • taśm aplikacyjnych;
  • dwustronnych taśm samoprzylepnych;
    oraz wielu innych.

Przecinarki do rolek – FLEXA STRATOS

Najwygodniejsza i najbardziej zaawansowana. Cięcie można wykonywać ręcznie lub automatycznie. Podczas cięcia automatycznego należy wybrać następujące parametry:

  • rozmiar i liczba rolek do cięcia;
  • prędkość trzpienia, prędkość ruchu zespołu tnącego;
  • prędkość penetracji ostrza;
  • programowanie (lub wykluczenie) smarowania ostrza.

Maszyna jest wyposażona w dotykowy ekran LED, który jeszcze bardziej ułatwi pracę. Szerokość robocza wynosi 1700 mm.

Przecinarki do rolek – TESIS

Do rodziny TESIS należą aż cztery różne przecinarki: TESIS 1700, 2300, 3300 i 5100. Tak samo jak w przypadku TGE różnica jest w szerokościach roboczych. Dodatkowo istnieje też konfiguracja TESIS R, wyposażona w dodatkową przewijarkę, która jeszcze bardziej usprawnia działanie i pracę maszyny.

Urządzenie przecina rolki materiału o różnej szerokości na mniejsze, a przedni wałek zamontowany na stojaku jezdnym umożliwia przewijanie beli materiału przekształcając je w nowe krótsze rolki o wymaganych wymiarach. Urządzenie sterowane jest z PLC, dodatkowo może być wyposażone w wyświetlacz pomiaru cięcia.