ZGRZEWARKI IMPULSOWE

ZGRZEWARKI IMPULSOWE

MASZYNY DO PRODUKCJI REKLAM

Zgrzewanie impulsowe to technologia łączenia tworzyw sztucznych za pomocą impulsu elektrycznego. Przepływający przez elektrodę prąd elektryczny wytwarza ciepło, które jest przenoszone na tkaninę pokrytą PVC. Tak rozgrzany materiał jest dociskany za pomocą listew dociskających. Dużym atutem tego typu zgrzewania jest możliwość wykonania długich zgrzewów w jednym cyklu (nawet do 8m w zależności od modelu) oraz możliwość zgrzewania tkanin bez PVC dzięki zastosowaniu taśmy termozgrzewalnej. Oferujemy zgrzewarki impulsowe hiszpańskiej firmy Matic.

Zgrzewarki impulsowe – zastosowanie

Technologia zgrzewania impulsowego jest uniwersalnym rozwiązaniem dla wielu branż, w tym w produkcji reklam, dekoracji i elementów wystroju. Zgrzewarki impulsowe mogą być stosowane w łączeniu materiałów takich, jak:

  • PVC,
  • akryle,
  • poliestry,
  • siatki
  • i inne.

W procesie produkcji rolą zgrzewarki impulsowej jest, na przykład, zgrzewanie kieszeni, podwójnych kieszeni, zakładek, wzmocnień, aplikacja zamków błyskawicznych lub kedrów. Wśród obszarów zastosowań tych urządzeń można wskazać:

  • osłony okienne: markizy, rolety, rolety rzymskie, rolety dzień – noc,
  • reklama wizualna: reklama wielkoformatowa, kasetony świetlne, banery PVC i tekstylne, ekrany kinowe.

Zgrzewarki impulsowe Softplast

Zgrzewarki impulsowe firmy Matic to przemyślana i dopracowana technologia w służbie użytkowników. Spełniają najsurowsze normy i wymagania, dzięki czemu od wielu lat, niezmiennie, są groźnym rywalem dla maszyn innych producentów. Oferowane przez nas maszyny różnią się między sobą wybranymi funkcjonalnościami i szczegółami technicznymi, jednak łączy je kilka wspólnych cech. Zostały zaprojektowane i wykonane w konkretnym celu – aby w prosty, intuicyjny sposób umożliwić wykonanie perfekcyjnego zgrzewu. Wszystkie mogą być obsługiwane przez dowolny personel po krótkim przeszkoleniu – bez konieczności posiadania określonych kwalifikacji. Wszystkie są również nowoczesne, wytrzymałe, a przy tym przystępne cenowo. Co więcej, wszystkie charakteryzują się niskimi kosztami eksploatacji i konserwacji.

Zgrzewanie impulsowe seamless

Zgrzewarki impulsowe, dostępne w naszej ofercie, pracują w opatentowanej przez producenta technologii seamless, która zapewnia doskonałej jakości, niewidoczne zgrzewy. Metoda ta eliminuje problem połysku na materiale, jaki pozostawiają inne zgrzewarki.

Zgrzewarka impulsowa bez kompresora powietrza

Zgrzewanie impulsowe może być ekonomiczne i ekologiczne – dowodem na to jest seria zgrzewarek Perseo. Są to urządzenia nowej generacji, których praca nie wymaga zastosowania kompresora powietrza. Zapewniają tym samym oszczędności w kosztach energii elektrycznej i są przyjazne dla środowiska naturalnego.