Funkcja “Przemysł 4.0” jest już dostępna we wszystkich maszynach do szycia firmy Matic.
7 marca 2022 - 10:56, by , in Aktualności z firmy SoftPlast, Comments off

Zobacz, jak SoftPlast wraz z maszynami do szycia Matic mogą pomóc Ci w poprawie jakości i wydajności produkcji oraz zapobieganiu błędom ludzkim.

Od dziś inżynierowie oprogramowania mogą zainstalować funkcje Przemysł 4.0 na w każdej maszynie do szycia Matic, zarówno jako funkcję wbudowaną, jak i opcjonalną.

Dzięki funkcjom Przemysł 4.0 możesz łatwo uzyskać możliwość śledzenia produkcji, raportowania danych, zdalnego sterowania operacjami oraz uzyskać zdalną wsparcie techniczne od firmy Matic.

Zdalne sterowanie operacjami

Maszyny Matic umożliwiają zdalny dostęp do ekranu maszyny i zarządzanie nim z dowolnego komputera

Tak to działa:

  • Zainstaluj oprogramowanie VNC na swoim komputerze (bardzo proste, a większość komputerów już je ma)
  • Otwórz program, wprowadź adres swojego urządzenia i połącz się.
  • Ekrany urządzenia i komputera są teraz zsynchronizowane
  • Teraz możesz zmieniać ustawienia, programy, parametry produkcyjne ze swojego komputera.

System ten zapewnia dużą elastyczność, ponieważ ułatwia podgląd stanu maszyny i umożliwia zdalną interakcję z jej funkcjami – czy to w celu przeglądania lub aktualizacji danych zapisanych programów i grup, odczytu danych identyfikowalności czy też nadzoru procesu produkcyjnego.

Ponadto, ze względu na ogromną liczbę urządzeń, które posiadają oprogramowanie VNC, możesz wykonać tę operację z komputera PC tabletu lub telefonu komórkowego, różnych systemów operacyjnych i producentów.

Zdalne wsparcie
W ten sam sposób inżynierowie Matic mogą zdalnie łączyć się z Twoją maszyną, aby rozwiązywać problemy związane z oprogramowaniem lub incydenty produkcyjne. Gdy urządzenie ma dostęp do Internetu, możesz wybrać, czy autoryzujesz dostęp do niego, aktywując lub dezaktywując funkcję.

Identyfikowalność produkcji
Dane i historia produkcji (zlecenia produkcyjne, pozycje, artykuły, operatorzy, programy itp.) zostaną zapisane w maszynie. Dane te można wyeksportować do programu Excel w celu analizy lub zaimportować je również do systemu ERP.

Tak to działa:

  • Na etykiecie musi zostać wygenerowany i wydrukowany kod QR.
  • Etykiety te są następnie mocowane do każdego z szytych kawałków tkaniny.
  • Przed rozpoczęciem procesu produkcyjnego należy odczytać kod QR.
  • Po odczytaniu kodu QR urządzenie załaduje wskazany program. Maszyna zbierze dane umożliwiające śledzenie produktu, w tym zlecenia produkcyjne, pozycje, artykuły, operatorów itp.

Dostęp do tych informacji można uzyskać bezpośrednio na ekranie urządzenia lub pobierając je zdalnie z komputera, tabletu lub telefonu komórkowego.

Kod QR zawiera informacje o programie i ustawieniach, których należy użyć do szycia tej konkretnej aplikacji: naprężenie nici, prędkość szycia i inne parametry. Pomaga to zminimalizować błędy ludzkie oraz problemy ze spójnością i jakością produkcji.

Ponadto teraz wszystkie maszyny do szycia Matic są wyposażone w ergonomiczny 7” kolorowy ekran dotykowy.

Ergonomiczny 7-calowy kolorowy ekran dotykowy z możliwością ustawienia pozycji zgodnie z preferencjami operatora. Szybka i łatwa zmiana ustawień, aplikacji, parametrów z poziomu panelu dotykowego.

Sprawdź więcej szczegółów na temat rodziny automatów szyjących Matic

Nyx: Rodzina maszyn Nyx dedykowana jest do produkcji zasłon. Począwszy Od wersji kompaktowej zajmującej tylko 4m², przez poprzez w pełni wyposażoną wersję z 5-metrowym przenośnikiem taśmowym, aż po opcje urządzeń do nakładania taśmy górnej, ripplowania itp.

Orion/Herkules: W mitologii greckiej obaj są olbrzymami, znanymi gigantami słynącymi ze swojej siły. Matic zaprojektował Oriona i Herkulesa specjalnie do szycia markiz, które zazwyczaj są budowane wykonane z ciężkich materiałów tkanin.

Cronos: Rodzina Cronos jest stworzona do wykańczania produkcji banerów została stworzona z myślą produkcji wykończeniowej banerów, SEG-ów, flag w branży druku cyfrowego. Począwszy od Cronos Go, który jest najbardziej ekonomicznym wyborem, poprzez konfigurowalny Cronos Basic, aż do w pełni wyposażonego Cronos 4.0, który ma wbudowane funkcje dla przemysłu 4.0.

SoftPlast
About author:

Comments are closed here.