Kalandry FLEXA

KALANDRY FLEXA

Oferujemy kalandry włoskiej marki Flexa oraz w tańszej opcji marki XPRO wspieranej i certyfikowanej przez Flexę.

Proponowane przez nas kalandry do druku sublimacyjnego, to maszyny nowoczesne, znane z najwyższej jakości wykonania i wygody w obsłudze. Z ich pomocą łatwo przeniesiesz druk na tkaninę, przygotujesz wysokie gatunkowo grafiki lub utrwalisz i udoskonalisz grafikę nadrukowaną metodą bezpośrednią.

Przenoszenie druku z papieru na tkaninę z pomocą kalandra

Zarówno kalander marki Flexa, jak i urządzenie XPRO, działają na podobnej zasadzie. Zadaniem kalandra jest podgrzanie papieru sublimacyjnego wraz z nadrukowaną grafiką, w wyniku czego atrament przybiera postać gazową i wnika trwale we włókna tkaniny. Jakość i powtarzalność tego procesu zależy od podgrzewanego bębna olejowego. W przypadku kalandrów Flexa i XPRO możemy mówić o komponentach najwyższej klasy, a dotyczy to również bębnów. Zapewniają stabilne podgrzewanie do ustalonej temperatury na całej szerokości aż do zakończenia pracy. 9 grzałek w bębnie kalandra Sublimax dostarcza dodatkowy komfort – gdyż nawet w przypadku awarii jednej z nich, proces sublimacji będzie przebiegał bezawaryjnie i nie wpłynie w żaden sposób na jakość wytwarzanej grafiki na tkaninie.

Obsługa kalandra sublimacyjnego

Urządzenia prezentowane w naszej ofercie przygotowane zostały w najwyższej dbałości o komfort obsługi, wysoką wydajność pracy i ekonomiczną eksploatację. Operator steruje pracą kalandra za pomocą intuicyjnego panelu dotykowego. Znajdują się tu wszystkie najważniejsze funkcje, jak temperatura bębna olejowego i prędkość pasa filcowego. Kalandry umożliwiają przenoszenie druku na tkaniny różnego rodzaju oraz w trzech trybach pracy: z rolki na rolkę, na pojedyncze arkusze oraz utrwalanie grafik wydrukowanych bezpośrednio. Dzięki temu, możliwości wykorzystania kalandra w produkcji są wręcz ogromne: zasłony, poduszki, odzież, akcesoria promocyjne, dekoracje wnętrz, elementy dekoracyjne sklepów i stoisk wystawowych.

Instalacja, instruktaż i serwis kalandra

Zapewniamy naszym klientom profesjonalną i kompleksową obsługę, która obejmuje doradztwo, transport maszyny, jej instalację i przeszkolenie pracowników w miejscu docelowym. Jesteśmy również do dyspozycji w przypadku usterek i awarii w czasie eksploatacji.

FLEXA SUBLIMAX 265