Zawory modułowe i kołnierze
Zawory modułowe i kołnierze
Produkty Softplast

Carmo jest jednym z najbardziej doświadczonych producentów zaworów z tworzyw sztucznych na świecie i zajmuje znaczącą pozycję na rynku. Firma opracowała niestandardowe i optymalne rozwiązania zaworów dla różnych produktów i procesów produkcyjnych.

Szeroka gama zaworów modułowych, produkowanych z ABS, obejmuje:

  • Zgrzewane zawory ciśnieniowe/pompujące
  • Zawory próżniowe (podciśnieniowe) do sprzętu ratowniczego
  • Zawory nadmiarowe (zawory bezpieczeństwa).

Nasza gama zaworów modułowych opiera się na wspólnym kołnierzuz PVC lub PVC/PUR , który może być wyposażony w zawory nadmuchowe, podciśnieniowe lub nadciśnieniowe

Gama plastikowych akcesoriów do zaworów Carmo obejmuje szeroki wybór zaworów rurowych, gwintowanych kołnierzy, nasadek z pierścieniem mocującym lub bez, a także serię dysz z różnych materiałów, w różnych rozmiarach i kolorach.

Nasze plastikowe zawory są zazwyczaj montowane za pomocą zgrzewania wysokiej częstotliwości przy użyciu elektrod.

Modułowe zawory ciśnieniowe

Zawór ciśnieniowy/pompujący posiada standardowe gniazdo 3/4″, w którym można zamontować trzy rożne typy zaworów. Używany do nadmuchiwania. Idealny do worków i podobnych nadmuchiwanych produktów. Łatwe napełnianie za pomocą pistoletu na sprężone powietrze lub adaptera rurki 09-726. Dostępny w wersji ABS, czarny

Modułowe zawory podciśnieniowe/próżniowe

Ten zawór próżniowy jest wyposażony w standardowe gniazdo 3/4″, w którym można zamontować trzy funkcjonalne zawory. Niskoprofilowy zawór – stabilny i bezpieczny – łatwy do otwarcia – łatwy do zamknięcia – szybkie odpowietrzanie. Dostępny w wersji ABS, czarny.

Ciśnieniowe zawory bezpieczeństwa

Ciśnieniowy zawór nadmiarowy posiada standardowe gniazdo 3/4″, w którym można zamontować trzy funkcjonalne zawory. Niskoprofilowy zawór nadmiarowy otwiera się po osiągnięciu określonego ciśnienia. Idealny do nadmuchiwanych obiektów, które muszą być zabezpieczone przed rozerwaniem, na przykład boje, w których ciśnienie może rosnąć wraz ze wzrostem temperatury. Nominalne ciśnienie otwarcia 0,07 bara. Dostępny w wersji ABS, czarny

Kołnierze gwintowane do zaworów modułowych

Carmo oferuje szereg gwintowanych kołnierzy wewnętrznych w standardowych rozmiarach gwintów.
Są to proste gwinty rurowe (standard G lub BSP). Jeden z nich jest również dostępny z amerykańskim gwintem rurowym NPSM. Wszystkie mogą być wykonane z PVC stabilizowanego promieniami UV do zgrzewania HF z materiałami powlekanymi PVC lub z mieszanki PVC/PUR do zgrzewania HF z materiałami powlekanymi PU. Wszystkie posiadają wgłębienie odpowiednie dla pierścienia ustalającego dla zaślepek/złączek. W przypadku kołnierzy o rozmiarze G3/4″ dostępny jest szereg funkcjonalnych zaworów, a także innych kształtek.

Akcesoria do zaworów modułowych

Akcesoria do zaworów modułowych obejmują : zaślepki, pierścienie zabezpieczające, nasadki ochronne, złączki rurkowe, adaptery pompki itp.

Zawory
rurkowe

Rurki do nadmuchiwania pontonów, kamizelek ratunkowych itp.
Rurki produkowane są z miękkiego PVC zoptymalizowanego do zgrzewania wysoką częstotliwością.